Przyłącza kominowe

Przyłącza kominowe

Przewód kominowy

Oferowany przez nas przewód kominowy służy do odprowadzania spalin bezpośrednio z pieca, kominka lub kozy, bez konieczności budowania komina murowanego. Zastosowanie tego rodzaju rury to atrakcyjne rozwiązanie architektoniczne, a jednocześnie lepsze wykorzystanie ciepła spalin.

Przyłącze, które łączy komin stalowy Tecnovis z kominkiem, wykonane jest z dwumilimetrowej blachy stalowej. Nasze wysokiej jakości rury do pieca kominkowego są dodatkowo pokryte dwumilimetrowym lakierem Senotherm. Lakier na rurze kominowej jest, podobnie jak sama rura, odporny na wysokie temperatury - nawet do 600℃.

Dodatkowo, od razu po wyprodukowaniu, producent poddaje rurę hartowaniu w wysokiej temperaturze. Zapobiega to powstawaniu nieprzyjemnego zapachu przy pierwszym użyciu. Ponadto ta procedura służy kontroli jakości. Wszystkie przewody kominowe przechodzą zatem ścisłą inspekcję.

Przewód kominowy zostanie dostarczony do Ciebie prosto od niemieckiego producenta, który udziela 3-letniej gwarancji. Jest to produkt wysokiej jakości. W odróżnieniu od tanich rur kominkowych, jest bezpieczny i wytrzymały.
Zastosowanie rur kominowych w pomieszczeniu ma jeszcze jedną istotną zaletę. Poprzez wykorzystanie tego rodzaju rur można doskonale wykorzystać ciepło spalin wyprowadzanych przez komin. Rury nie są izolowane, więc stanowią dodatkową powierzchnię grzewczą w pomieszczeniu mieszkalnym. Zwiększa to w istotny sposób sprawność ogrzewania przyczyniając się do zmniejszenia zapotrzebowania na paliwo. Jest to wybór uzasadniony ekologicznie.

Producent zaleca, aby odległość między niezabudowanym przyłączem, a odkrytymi materiałami palnymi była nie mniejsza niż 30 cm. Prosimy mieć na uwadze, że w różnych krajach minimalna odległość określona w przepisach budowlanych może się różnić.

Certifikaty