Przyłącza kominowe

Przyłącza kominowe

Przewód kominowy

Oferowany przez nas przewód kominowy służy do odprowadzenia spalin bezpośrednio z pieca, kominka lub kozy, bez konieczności budowania komina murowanego. Zastosowanie takiej rury pozwala na atrakcyjne rozwiązania architektoniczne i jednocześnie lepsze wykorzystanie ciepła spalin.

Przyłącze, które łączy komin stalowy Tecnovis z kominkiem, wykonane jest z dwumilimetrowej blachy stalowej. Te wysokiej jakości rury do pieca kominkowego są dodatkowo pokryte dwumilimetrowym lakierem Senotherm. Lakier na rurze kominowej jest, podobnie jak sama rura, odporny na wysokie temperatury - do 600 stopni.

Dodatkowo zaraz po wyprodukowaniu producent poddaje rurę hartowaniu w wysokiej temperaturze. Wyklucza to powstawanie nieprzyjemnego zapachu przy pierwszym użyciu. Ponadto ta procedura służy kontroli jakości. Wszystkie przewody kominowe przechodzą zatem ścisłą kontrolę.

Państwa przewód kominowy zostanie dostarczony prosto od niemieckiego producenta, który udziela na nie 3 lat gwarancji. Jest to produkt wysokiej jakości. W odróżnieniu od tanich rur kominkowych, są one bezpieczne i wytrzymałe.
Zastosowanie rur kominowych w pomieszczeniu ma jeszcze jedną istotną zaletę. Dzięki nim można doskonale wykorzystać ciepło spalin wyprowadzanych przez komin. Rury te nie są izolowane i stanowią dodatkową powierzchnię grzewczą w pomieszczeniu mieszkalnym. Zwiększa to w istotny sposób sprawność ogrzewania przyczyniając się do zmniejszonego zapotrzebowania na paliwo. Jest to wybór uzasadniony ekologicznie.

Producent zaleca, by odległość między niezabudowanym przyłączem, a odkrytymi materiałami palnymi była nie mniejsza niż 30 cm. Prosimy mieć na uwadze, że w różnych krajach ta minimalna odległość określona w przepisach budowlanych może się różnić.

Certifikaty