Pozwolenie na komin zewnętrzny

Czy budowa komina zewnętrznego wymaga pozwolenia na budowę lub zgłoszenia?

Od pierwszego stycznia 2017 weszło w życie wiele zmian ułatwiających inwestycje i remonty, w tym zniesiono wymóg zgłaszania prac w wielu kategoriach. Opisane są one na stronie internetowej ministerstwa:

http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797510-p_1.htm#

Wspomniana wyżej strona podaje m.in.:

Ustawa wprowadza zwolnienie niektórych robót budowlanych z pozwolenia na budowę lub zgłoszenia – będzie to dotyczyło następujących inwestycji:
(...) remontu obiektów budowlanych, których budowa wymaga pozwolenia na budowę. Obecnie taki remont wymaga zgłoszenia. Nowelizacja przyjmuje, że zgłoszenia będą wymagały takie remonty, które dotyczą obiektów budowlanych innych niż budynki, których budowa wymaga uzyskania pozwolenia na budowę oraz przegród zewnętrznych albo elementów konstrukcyjnych budynków, których budowa wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.

 

W celu sprawdzenia, czy Państwa remont mieści się w podanych kategoriach proszę skorzystać z ustawy Prawo budowlane, która dostępna jest pod tym adresem:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19940890414

W tej ustawie Prawo Budowlane znajda Państwo listę działań wymagających i niewymagających dokonywania zgłoszenia - Art. 29 i kolejne.