Komin zewnętrzny

Kominy izolowane Technovis

Wszystkie podane tutaj średnice kominów ze stali nierdzewnej to średnice wewnętrzne. Średnice zewnętrzne systemów dwuściennych, które nazywane też są kominami zewnętrznymi izolowanymi, są zawsze większe o 50 mm (w przypadku komina do pieca opalanego drewnem, olejem, gazem, pelletem i brykietem) lub 65 mm większe (w przypadku pieców na węgiel).

Obejmy zaciskowe są dołączone do zamówienia. Oferujemy kominy zewnętrzne i przyłącza kominowe marki Tecnovis produkowane w Niemczech i w Polsce.

130 mm Drewno  150 mm Drewno  180 mm Drewno  200 mm Drewno
150 mm Węgiel    180 mm Węgiel   200 mm Węgiel
  Konfigurator

Certyfikaty Instrukcja

Komin zewnętrzny

Kominy izolowane z rur dwuściennych są doskonałym rozwiązaniem do odprowadzania spalin z różnego rodzaju pieców i kominków. Wybór rodzaju komina izolowanego zależy głównie od zastosowanego paliwa i schematu budowy źródła ciepła.

Kominy zewnętrzne: rodzaje

Kominy izolowane są dostępne w 2 wariantach: do pieców na węgiel, oraz do pieców gazowych, olejowych lub opalanych drewnem.

Gaz, olej, drewno

Komin zewnętrzny z rur kominowych Technovis Gaz Drewno Olej posiada izolację z wełny mineralnej o grubości 25 mm.
Grubość ścianki wewnętrznej rury ze stali nierdzewnej wynosi 0,5 mm.
Poszczególne elementy łączy się, wsuwając jedną rurę do drugiej (mufa/zyka), a następnie wzmacnia łączenie za pomocą obejmy zaciskowej (obejma w zestawie).
Rura wyprodukowana jest z kwasoodpornej stali szlachetnej 1.4404 (316L), zaś płaszcz zewnętrzny z wysokiej jakości polerowanej stali w gatunku 1.4301 (304).

Węgiel

Kominy izolowane Technovis Węgiel posiadają izolację z wełny mineralnej o grubości 32,5 mm.
Grubość ścianki wewnętrznej rury ze stali nierdzewnej wynosi 0,8 mm.
Poszczególne elementy łączy się poprzez wsunięcie jednej rury do drugiej (mufa/zyka), a następnie można je dodatkowo wzmocnić za pomocą obejmy zaciskowej (obejma w zestawie).
Rura wyprodukowana jest z kwasoodpornej stali szlachetnej 1.4404 (316L), zaś płaszcz zewnętrzny z wysokiej jakości polerowanej stali w gatunku 1.4301 (304).


Komin zewnętrzny izolowany z rury dwupłaszczowej gwarantuje dużą wygodę montażu i użytkowania.
Montaż rury dwupłaszczowej jest szybki, ponieważ komin izolowany Tecnovis ma doskonały system połączeń i zabezpieczeń.
Tecnovis to sztywny, bezpieczny komin, który mocuje się do ściany co 3-4 metry. Opcjonalny silikonowy pierścień uszczelniający umożliwia stosowanie tych dwuściennych rur również do urządzeń pracujących w nadciśnieniu. Dodatkowo rury dwuścienne są bardzo łatwe w utrzymaniu, co czyni je niezwykle wygodnymi. Rura dwuścienna zapewnia dużą wygodę zarówno podczas montażu, jak i użytkowania.