Komin zewnętrzny

Wszystkie podane tutaj średnice kominów ze stali nierdzewnej to średnice wewnętrzne. Średnice zewnętrze dwuściennych Komin zewnętrzny izolowane  są zawsze o 50 mm i 65 mm większe.

Niezbędne obejmy zaciskowe są załączone do zamówienia. Oferujemy Komin zewnętrzny marki Tecnovis wyprodukowane w Niemczech i w Polsce.

130 mm Drewno  150 mm Drewno  180 mm Drewno  200 mm Drewno
150 mm Węgiel    180 mm Węgiel   200 mm Węgiel
Konfigurator

Certyfikaty Instrukcja

Komin zewnętrzny

Kominy izolowane z rur dwuściennych są doskonałym rozwiązaniem dla ewakuacji spalin dla różnego rodzaju pieców i kominków. Wybór rodzaju komina izolowanego zależy głównie od zastosowanego paliwa i schematu budowy.

Komin zewnętrzny: Typy

Kominy izolowane są dostępne w 2 wariantach: do pieców na węgiel oraz do pieców gazowych, olejowych lub opalanych drewnem.

Gaz, olej, drewno
Komin zewnętrzny z rur kominowych Technovis Węgiel ma izolację z wełny mineralnej o grubości 25 mm.
Grubość ścianki wewnętrznej rury ze stali nierdzewnej wynosi 0,6 mm.
Poszczególne elementy łączy się wsuwając jedną rurę do drugiej (mufa / zyka) a następnie wzmocnia połączenie za pomocą obejmy zaciskowej (obejma w zestawie).
Rura wyprodukowana jest z kwasoodpornej stali szlachetnej 1.4404 (316L), płaszcz zewnętrzny z wysokiej jakości polerowanej stali w gatunku 1.4301 (304).

Węgiel
Kominy izolowane Technovis Węgiel mają izolację z wełny mineralnej o grubości 32,5 mm.
Grubość ścianki wewnętrznej rury ze stali nierdzewnej wynosi 0,8 mm.
Poszczególne elementy łączą się wsuwając jedną rurę do drugiej (mufa / zyka) a następnie istnieje możliwość dodatkowego wzmocnienia za pomocą obejmy zaciskowej (obejma w zestawie).
Rura wyprodukowana jest z kwasoodpornej stali szlachetnej 1.4404 (316L), płaszcz zewnętrzny z wysokiej jakości polerowanej stali w gatunku 1.4301 (304).

Komin zewnętrzny izolowany z rury o podwójnych ściankach zapewnia dużą wygodę montażu i użytkowania
Rurę dwuścienną można zamontować dość szybko, ponieważ komin izolowany Tecnovis ma dobry system połączeń i zabezpieczeń. Opcjonalny silikonowy pierścień uszczelniający umożliwia stosowanie tych dwuściennych rur również z urządzeniami nadciśnieniowymi. Dodatkowo rury dwuścienne są bardzo łatwe w utrzymaniu, co czyni je niezwykle wygodnymi. Rura dwuścienna zapewnia dużą wygodę zarówno podczas montażu, jak i użytkowania.

Rate this page

  • Podaj swoje imię i adres e-mail, jeśli chcesz abyśmy skontaktowali się z Tobą.