Komin zewnętrzny

Wszystkie podane tutaj średnice kominów ze stali nierdzewnej to średnice wewnętrzne. Średnice zewnętrze systemów dwuściennych, które nazywa się też Komin zewnętrzny izolowany są zawsze większe o 50 mm w przypadku komina do pieca opalanego drewnem, olejem, gazem, peletem i brykietem i 65 mm większe w przypadku pieców na węgiel.

Zamówienia obejmuje zawsze niezbędne obejmy zaciskowe. Oferujemy Komin zewnętrzny i przyłącza kominowe marki Tecnovis produkowane w Niemczech i w Polsce.

130 mm Drewno  150 mm Drewno  180 mm Drewno  200 mm Drewno
150 mm Węgiel    180 mm Węgiel   200 mm Węgiel
  Konfigurator

Certyfikaty Instrukcja

Komin zewnętrzny

Kominy izolowane z rur dwuściennych są doskonałym rozwiązaniem dla ewakuacji spalin dla różnego rodzaju pieców i kominków. Wybór rodzaju komina izolowanego zależy głównie od zastosowanego paliwa i schematu budowy źródła ciepła.

Komin zewnętrzny: Typy

Kominy izolowane są dostępne w 2 wariantach: do pieców na węgiel oraz do pieców gazowych, olejowych lub opalanych drewnem.

Gaz, olej, drewno

Komin zewnętrzny z rur kominowych Technovis Gaz Drewno Olej ma izolację z wełny mineralnej o grubości 25 mm.
Grubość ścianki wewnętrznej rury ze stali nierdzewnej wynosi 0,5 mm.
Poszczególne elementy łączy się wsuwając jedną rurę do drugiej (mufa / zyka) a następnie wzmacnia połączenie za pomocą obejmy zaciskowej (obejma w zestawie).
Rura wyprodukowana jest z kwasoodpornej stali szlachetnej 1.4404 (316L), płaszcz zewnętrzny z wysokiej jakości polerowanej stali w gatunku 1.4301 (304).

Węgiel

Kominy izolowane Technovis Węgiel mają izolację z wełny mineralnej o grubości 32,5 mm.
Grubość ścianki wewnętrznej rury ze stali nierdzewnej wynosi 0,8 mm.
Poszczególne elementy łączy się poprzez wsunięcie jednej rury do drugiej (mufa / zyka) a następnie istnieje dodatkowo wzmacnia za pomocą obejmy zaciskowej (obejma w zestawie).
Rura wyprodukowana jest z kwasoodpornej stali szlachetnej 1.4404 (316L), płaszcz zewnętrzny z wysokiej jakości polerowanej stali w gatunku 1.4301 (304).

Komin zewnętrzny izolowany z rury dwupłaszczowej zapewnia dużą wygodę montażu i użytkowania
Rurę dwupłaszczową można dość szybko zamontować, ponieważ komin izolowany Tecnovis ma dobry system połączeń i zabezpieczeń. Tecnovis to sztywny, bezpieczny komin, który mocuje się do ściany co 3-4 metry. Opcjonalny silikonowy pierścień uszczelniający umożliwia stosowanie tych dwuściennych rur również do urządzeń pracujących w nadciśnieniu. Dodatkowo rury dwuścienne są bardzo łatwe w utrzymaniu, co czyni je niezwykle wygodnymi. Rura dwuścienna zapewnia dużą wygodę zarówno podczas montażu, jak i użytkowania.